Jak rozpoznać źle dobrane okulary

Dokuczają Ci bóle głowy? Czujesz dyskomfort podczas noszenia okularów? A może bolą Cię oczy?

Powodem tych dolegliwości mogą być źle dobrane okulary. Zastanawiasz się, czy Twoje okulary są odpowiednio dobrane? Ten artykuł pozwoli Ci to ustalić.

Źle dobrane okulary mają ogromny wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie.

Co gorsza, źle dobrane okulary mogą przyczynić się do pogorszenia wzroku wśród dzieci i młodzieży natomiast u dorosłych źle dobrana korekcja daje objawy, które mogą być bardzo uciążliwe.

Kiedy naszemu organizmowi coś dolega, daje on nam o tym znać. Wystarczy dokładnie słuchać sygnałów, które do nas wysyła. Jeśli podczas noszenia okularów często odczuwasz ból oczu, obraz wydaje Ci się nieostry lub  zamazany i dodatkowo towarzyszą Ci dokuczliwe bóle i zawroty głowy, to powinieneś jak najszybciej umówić się na wizytę do okulisty, ponieważ prawdopodobnie Twoje okulary są źle dobrane. Oprócz powyższych przykładów źle dobranym okularom towarzyszą również takie objawy jak podwójne widzenie, ciągłe łzawienie oczu czy potrzeba nadmiernego mrugania.
Oczywiście zjawiska te nie muszę jednoznacznie oznaczać źle dobranych okularów, jednak na pewno powinny być wyraźnym sygnałem, że naszym oczom coś dolega, a tylko specjalista będzie w stanie określić co to takiego.

Źle dobrana moc szkieł do wady wzroku

Proces pogarszania się wzroku jest naturalnym procesem i może pogarszać się bez względu na to, jakie okulary będziemy nosić. Jednak skutki, jakie mogą temu towarzyszyć, mogą znacząco wpłynąć na jakość naszego życia i utrudnić codzienne funkcjonowanie. Właściwie dobrane szkła poprawiają ostrość widzenia w czasie ich noszenia.
Źle dobrana moc okularów może nieść za sobą szereg przykrych konsekwencji. Dlatego przy wyborze okularów zdrowy rozsądek to podstawa. Swoje pierwsze kroki powinniśmy więc skierować do specjalisty okulisty bądź dobrego salonu optycznego. Jak ognia za to powinniśmy unikać kupowania okularów w przydrożnych marketach czy bazarach. Jedynie zakup okularów w dobrym salonie optycznym da Ci gwarancję bezpieczeństwa i poprawy jakości widzenia.

Okulary źle dobrane do kształtu twarzy

W dzisiejszych czasach okulary oprócz swojej podstawowej funkcji, jaką jest poprawa ostrości widzenia, pełnią również funkcję estetyczną, a niekiedy traktowane są nawet jako element biżuterii. Jednak, żeby poprawiały nasz wygląd, muszą zostać odpowiednio dobrane do kształtu naszej twarzy. Po czym poznać źle dobrane okulary? Tutaj wszystko zależy od naszego kształtu twarzy.

W przypadku twarzy w kształcie trójkąta źle dobrane okulary to takie, które będą skupiały uwagę na czole, czyli oprawki, które są wizualnie ciężkie i mają ciemny kolor.

W przypadku twarzy okrągłej źle dobranymi oprawkami będą oprawki, które będą potęgowały jej pulchny charakter, czyli wszystkie okulary z zaokrąglonymi oprawkami. Jak rozpoznać źle dobrane okulary w przypadku twarzy podłużnej i kwadratowej? To bardzo proste. Twarz prostokątna charakteryzuje się ostrymi rysami, więc jeśli dołożymy do tego okulary o mocnym regularnym kształcie, dodatkowo potęgujemy ostre rysy, przez co nasza twarz będzie wyglądać na bardzo surową. Natomiast jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką twarzy owalnej, źle dobrane okulary poznasz po zbyt dużej szerokości, odpowiednio dopasowane do owalnej twarzy nie powinny być szersze niż najszerszy punkt twarzy.

Ostatnie artykuły