okulary przeciwsłoneczne

Okulary są naszą pasją

Okulary przeciwsłoneczne przede wszystkim służą do ochrony oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV, a także zapewniają komfort i  bezpieczeństwo podczas przebywania w warunkach dużego nasłonecznienia. Korzystanie z okularów przeciwsłonecznych to również profilaktyka w chorobach zwyrodnieniowych oczu.

Okulary przeciwsłoneczne to także niezwykle modny dodatek do każdej stylizacji.  Popularność okularów przeciwsłonecznych sprawiła, że każdy klient może wybierać pośród marek, kształtów, kolorów, zabarwienia soczewek oraz wielu materiałów, z których są wykonane.

Jak wybrać te najwłaściwsze?

Po pierwsze powinny gwarantować komfort noszenia i bezpieczeństwo dla oczu w każdych warunkach oświetleniowych. Obowiązkowe jest, aby okulary posiadały filtr UV, który ma za zadanie chronić oko przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. 

Światło jest niezbędne w procesie widzenia, jednak nadmiar promieni słonecznych może szkodzić oczom. Eliminacja szkodliwego promieniowania UV jest mocnym argumentem od czasu, gdy liczne badania wykazały bliskie powiązania pomiędzy ekspozycją na promieniowanie UV i schorzeniami oczu. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, , nadmiar szkodliwych promieni słonecznych bardzo często prowadzi do zapalenia rogówki lub spojówki. Może również spowodować zmętnienie soczewki w oku, zwyrodnienie plamki żółtej i powstanie zaćmy.

Nasz specjalista po przeprowadzeniu profesjonalnego wywiadu pomoże wybrać odpowiednie okulary przeciwsłoneczne z filtrami, które będą odpowiadać potrzebom klienta.

Super Optyk – szeroki wybór modnych okularów przeciwsłonecznych w super cenach. 

Okulary przeciwsłoneczne z korekcją

Wiele osób, które nosi okulary korekcyjne, pozostaje z dylematem- czy nosić okulary przeciwsłoneczne i chronić swój wzrok, czy też pozostać w swoich okularach korekcyjnych  mrużąc oczy i znosząc dyskomfort ?

Doskonałym rozwiązaniem, łączącym okulary korekcyjne z przeciwsłonecznymi są światłoczułe soczewki fotochromowe, które zabarwiają się w zależności od natężenia promieniowania UV oraz natężenia światła. Dzięki temu mamy komfort przejrzystej soczewki w pomieszczeniach i doskonałą ochronę przed słońcem w każdej sytuacji.

Taką ochronę dają soczewki Transitions Signature, których podstawową zaletą jest szybkość procesu fotochromowego, zarówno pod względem zaciemniania, jak i rozjaśniania. W słońcu, pod wpływem promieniowania UV ciemnieją w ciągu zaledwie 60 sekund, po powrocie do pomieszczenia rozjaśniają się w ciągu kilku minut. Soczewki Transitions są oferowane zarówno osobom nie wymagającym korekcji wzroku, jak i krótkowidzom, dalekowidzom i prezbiopiom. Są idealne nawet dla posiadających dużą wadę wzroku, gdyż mogą być wykonane z materiału wysoko indeksowego, pozwalającego na zmniejszenie grubości i ciężaru szkieł okularowych. 

Dla osób, które korzystają z okularów korekcyjnych możliwa jest również opcja zabarwienia soczewek korekcyjnych na stałe w wybranym przez klienta kolorze. Możliwe jest również zamontowanie takich soczewek w oprawie okularów przeciwsłonecznych. Wykonamy również okulary korekcyjne przeciwsłoneczne z barwieniem medycznym stosowanych w profilaktyce i leczeniu rzadkich chorób oczu. W naszych salonach podchodzimy indywidualnie do potrzeb klienta i dobieramy najlepsze rozwiązanie z gamy szeroko dostępnych produktów.

Przeczytaj więcej o doborze okularów przeciwsłonecznych w naszym wpisie “Jakie okulary przeciwsłoneczne“.

    Ostatnia aktualizacja