Okulary progresywne

Okulary są naszą pasją

U większości osób, ok 40 roku życia, pojawiają się trudności z widzeniem przedmiotów z bliska. Prezbiopia to proces naturalnych zmian układu wzrokowego, zachodzący z wiekiem i polegający na odruchowym przybliżaniu lub oddalaniu przedmiotów w celu wyostrzenia wzroku. Zjawisko prezbiopii dotyczy prawie 99% osób po 40 roku życia.

Niezbędne staje się posiadanie okularów do bliży, często nazywanych przez klientów okularami do czytania. Dla niektórych oznacza to konieczność używania dwóch par okularów – jednych do chodzenia, drugich do czytania. Pojawiają się wówczas problemy z uciążliwą zmianą okularów, zapominaniem najczęściej tych do bliży, a  za tym idzie dyskomfort i nieostre widzenie.

Rozwiązaniem tych problemów jest zakup okularów z soczewkami progresywnymi. Nowoczesne okulary progresywne to ogromny komfort dla tych wszystkich, których oczy muszą reagować na zmieniające się sytuacje i różne odległości w codziennym życiu.

Soczewki progresywne, które proponujemy naszym klientom zapewniają dobre widzenie na każdą odległość.

Inaczej niż w przypadku okularów jednoogniskowych okulary progresywne umożliwiają wyraźne widzenie dali, bliży a także odległości pośrednich. Obszary soczewki o różnej mocy korekcji stopniowo i płynnie przechodzi od dali do bliży, stąd nazwa progresywne: „stopniowo wzrastający”.

Górna część soczewki okularowej przeznaczona jest do patrzenia daleko – dzięki czemu możliwa jest np. jazda autem, dolna zaś do patrzenia blisko – co umożliwia np. czytanie książki (przeczytaj wpis nt. “jak dobrać okulary do czytania“).  Łączy je stopniowe przejście umożliwiające dobre widzenie na pośrednie odległości – wówczas komfortowo pracujemy przy komputerze lub prowadzimy rozmowę.

Soczewki progresywne, w odróżnieniu od innych, posiadają tak zwany kanał progresji, który pozwala na płynne przejście mocy miedzy patrzeniem od dalekich do bliskich odległości. Zawsze trzeba ustalić ze sprzedawcą konstrukcję soczewek, ponieważ różnice między nimi polegają na szerokości pół widzenia, możliwości personalizacji do indywidualnych parametrów, a także szybkości adaptacji. Możemy dobrać okulary progresywne do wielu aktywności zawodowych i sportowo- rekreacyjnych.

Super Optyk – Jesteśmy ekspertem w doborze okularów progresywnych

Personalizacja soczewek progresywnych polega na uwzględnieniu wielu indywidualnych parametrów: korekcji wzroku, widzenia obuocznego, odległości źrenic, krzywizny i kąta  nachylenia oprawy, sposobu noszenia okularów, naturalnej postawy sylwetki, odległości soczewki od oka oraz  charakteru aktywności życiowej.  Tak więc są to okulary szyte na miarę tylko dla jednej osoby.

Soczewki progresywne to odpowiedź na szybkie tępo życia, komfort, estetykę i styl życia.    Im soczewka jest nowocześniejsza i bardziej zaawansowana technologicznie tym okres adaptacji jest krótszy i komfortowy.

Na grafice zaprezentowano budowę soczewki progresywnej – jednej z najbardziej zaawansowanych technologicznie soczewek okularowych dostępnych na rynku. Potrafią poradzić sobie z wieloma wyzwaniami współczesnego prezbiopa. Dzięki nim za pomocą jednych okularów możliwe jest widzenie na wszystkie odległości.

Okulary z soczewkami progresywnymi są jakby szyte na dane oczy użytkownika. Tylko on będzie w nich widzieć wyraźnie i czuć się komfortowo. Inna osoba nawet z taką sama korekcją wzroku już nie.

Okulary progresywne trzeba zrozumieć i nauczyć się wykorzystywania ich możliwości. Osoba, która zakłada takie okulary po raz pierwszy zapoznaje się z położeniem różnych stref korekcji – do dali, na odległości pośrednie i do bliży. Położenie stref wynika z naturalnej aktywności. Klient w salonie optycznym testuje okulary pod okiem personelu, który zawsze służy instruktażem i pomocą. W przypadku przedłużającej się adaptacji klient zawsze otrzymuje pomoc.

Podsumowując wymienimy największe zalety soczewek progresywnych:

  • wygoda i komfort użytkowania
  • brak konieczności noszenia dwóch par okularów
  • uniwersalność – korzystają z nich osoby w różnym wieku i z różnymi wadami wzroku, a także na każdym etapie prezbiopii
  • wysoka estetyka i modny wygląd
  • dostosowanie do indywidualnych potrzeb, stylu i trybu życia.