Jakie oprawki dla blondynek?

Dawniej noszenie okularów wiązało się z docinkami i wyśmiewaniem ze strony kolegów. Na szczęście te czasy już dawno minęły, a dzisiaj okulary, oprócz spełniania swoich funkcji poprawiających komfort życia, dodają charakteru i stanowią także stylowy dodatek do każdej stylizacji. Masz jasne włosy i szukasz oprawek, które sprawią, że będziesz wyglądać olśniewająco? Koniecznie przeczytaj nasz wpis – podpowiadamy, jakie oprawki są najlepsze dla blondynek i na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru!

Wybór oprawek dla blondynki – od czego zacząć?

Zanim zaczniesz wybierać oprawki, w pierwszej kolejności udaj się do okulisty lub salonu optycznego, aby zbadać wzrok. Podczas takiego badania specjalista zmierzyć też rozstaw Twoich oczu – dzięki temu zagwarantujesz sobie właściwie dobrane szkła. Parametr ten pomoże także w wyborze oprawek.

Oprawki dla blondynek – na co zwrócić uwagę

Znalezienie idealnych oprawek wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Z całą pewnością nie ułatwia tego szeroki wybór modeli, które dostępne są na rynku. Kiedy udasz się do salonu optycznego, specjalista z pewnością doradzi Ci, jakie oprawki dla blondynek będą najlepsze, jeśli jednak chcesz zająć się wyborem oprawek samodzielnie, przyda Ci się kilka złotych zasad, którymi warto kierować się podczas wybierania okularów. Na co w szczególności zwracać uwagę?

  • Kształt twarzy – pierwszym kryterium podczas wybierania oprawek jest określenie naszego kształtu twarzy. Jeśli jesteś posiadaczką okrągłej buzi, to korzystniej będziesz prezentować się w oprawkach kwadratowych bądź prostokątnych. Z kolei w przypadku ostrych kształtów twarzy lepiej sprawdzą się okulary o opływowych kształtach. Najlepiej mają się blondynki o owalnej twarzy, ponieważ wtedy pasuje im każdy kształt oprawek.
  • Rysy twarzy – pod względem rysów twarzy najczęściej dobierana jest grubość oprawek. W tym przypadku bezpiecznie jest kierować się zasadą “co za dużo, to niezdrowo”. Dziewczyny o delikatnych rysach mogą zaszaleć z grubszymi oprawkami, jednak posiadaczki mocniejszych rysów twarzy powinny ich unikać. Blondynki z mocno zarysowanymi kośćmi policzkowymi czy też wyraźną linią żuchwy lepiej będą prezentować się w delikatnych i cienkich oprawkach.
  • Kolor oczu – podczas wyboru idealnych oprawek dla blondynek warto również zwrócić uwagę na kolor oczu. Najlepiej okulary dobrać w taki sposób, aby podkreślały ich barwę.

Kolor oprawek dla blondynki – który będzie najlepszy

Idealny kształt oprawek dla blondynek to nie wszystko – dużą rolę odgrywa także ich kolor. Od dawna już przyjmuje się, że jasnowłosym dziewczynom najbardziej pasują jasne oprawki o ciepłych barwach – czyli pastelowe oraz odcieniach beżowego. To właśnie te kolory potrafią wydobyć delikatność urody posiadaczek jasnych włosów. Ostatnio bardzo popularne są również cienkie oprawki w kolorze złota czy różowego złota. Niektórzy też twierdzą, że blondynkom pasują wyraziste oprawy, np. czerwone, ponieważ dodają im charakteru.

Tutaj wybór tak naprawdę należy do Ciebie. To Ty znasz swój styl i wiesz, w czym czujesz się najlepiej. Żaden z powyżej wymienionych parametrów nie musi warunkować Twojej decyzji podczas zakupu okularów czy samych oprawek. Kolor oprawek najlepiej dopasuj do swojego stylu i swojej garderoby tak, abyś czuła się w nich jak najlepiej.

Czarne oprawki dla blondynek – pasują czy nie?

Zastanawiasz się, czy granatowy lub czarny kolor oprawek to dobry wybór dla blondynek? Oczywiście, że tak. Dobór okularów to kwestia bardzo indywidualna. Choć ciemne oprawki raczej dedykowane są posiadaczkom ciemniejszych włosów, to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś Ty także mogła takie mieć. Najważniejsze, żebyś to Ty dobrze się w nich czuła. Bogaty wybór kształtów, szeroka gama kolorystyczna, a nawet różna grubość oprawek dają nieskończenie wiele możliwości podczas dopasowania idealnych oprawek dla blondynek. Podczas wyboru, nie zapominaj jednak o naszych wskazówkach!

Ostatnie artykuły