Okulary do pracy biurowej

Okulary są naszą pasją

Jeśli w pracy skupiasz wzrok na komputerze, dokumentach, współpracownikach czy klientach, często przy sztucznym oświetleniu – potrzebujesz soczewek, dzięki którym będziesz widzieć na każdą odległość nie rezygnując z wysokiego komfortu pracy. Okulary tylko do bliży nie zapewnią dobrego widzenia w każdym z powyższych aspektów.

Do pracy z monitorem komputerowym, ale również do innych prac wykonywanych wewnątrz pomieszczeń ograniczających pole widzenia polecamy soczewki z powłoką antyrefleksyjną filtrującą szkodliwe niebieskie światło wydzielane przez monitory i oświetlenie biurowe. Soczewki określane ogólnym mianem soczewek biurowych pozwalają wyraźnie widzieć przedmioty znajdujące się blisko oczu oraz te w średniej odległości. Dzięki tym soczewkom praca potocznie określana mianem pracy biurowej jest komfortowa dla wzroku oraz umożliwiają przyjmowanie naturalnej, komfortowej pozycji ciała podczas pracy.  

Nasza oferta obejmuje trzy rodzaje soczewek do pracy w pomieszczeniach.

 Easywork – zapewnią bardzo wygodne widzenie bliży i odległości pośrednich. Pozwolą utrzymać naturalną i komfortową pozycję ciała podczas pracy. Dzięki optymalizacji obszaru widzenia na odległości pośrednie, zapewnione jest bardzo szerokie pole widzenia bliży, zapewniające komfort widzenia zbliżony do tego w soczewkach jednoogniskowych

Extenso 2 – to szkła okularowe zaprojektowane do pracy biurowej, w tym do pracy przy komputerze. Zapewniają ostre widzenie zarówno przedmiotów leżących blisko (np. znaki na klawiaturze), w średniej odległości (np. obraz na monitorze komputera), jak i obiektów nieco oddalonych do 2 m. Stanowią bardzo dobre uzupełnienie dla szkieł progresywnych. Bardzo chętnie korzystają z nich wszyscy, którzy potrzebują dobrego widzenia przedmiotów znajdujących się bardzo blisko oczu i w odległościach średnich. Sprawdźcie nasz wpis pt. “Jakie okulary do komputera“.

In Room – Pozwalają wyraźnie widzieć przedmioty znajdujące się blisko oczu oraz te w średniej odległości. Dzięki tym soczewkom praca potocznie określana mianem pracy biurowej jest komfortowa dla wzroku. Szkła InRoom dostępne są w trzech wariantach różniących się od szerokością widzenia bliży i odległości pośrednich.

Super Optyk – mamy duże doświadczenie w doborze okularów biurowych

Soczewki relaksacyjne

Soczewki ze wsparciem akomodacji czyli soczewki relaksacyjne to odpowiedź na cyfrowe zmęczenie oczu na skutek korzystania z nowoczesnych technilogii.

Średnio 4-6 godzin dziennie spędzamy patrząc na ekrany smartfonów, tabletów i monitorów. Małe czcionki liter oraz nieustanna zmiana ostrości w wyniku przenoszenia wzroku z przedmiotów bliskich na oddalone jest nie lada wyzwaniem dla naszych oczu. Podczas pracy przy komputerze, zazwyczaj dochodzi też do zmniejszenia częstości mrugania i dyskomfortu podczas wielogodzinnej pracy. Może to powodować pieczenie oraz łzawienie oczu, spazm akomodacyjny, napięcie mięśni karku i ból głowy.

Wychodząc na przeciw potrzebom naszych klientów proponujemy soczewki jednoogniskowe wspomagające akomodację dedykowane dla osób z trzech przedziałów wiekowych, o których dopasowanie zadbają nasi eksperci w salonach.

 Specjalnie są zaprojektowane, aby spełniać potrzeby osób, które często korzystają z obszarów do bliskiego widzenia, nawet po kilku godzinach pracy użytkownik bez wysiłku przenosi wzrok pomiędzy ekranem a klawiaturą lub inną powierzchnią pracy.

Powłoka antyrefleksyjna IDEAL MAX BLUE UV

Najnowsze badania wskazują, że nie tylko światło UV jest szkodliwe dla naszych oczu, ale również światło niebiesko-fioletowe emitowane przez ekrany urządzeń elektronicznych. Wpływa ono negatywnie na komórki siatkówki oka powodując ich zwyrodnienie, co prowadzi do przyspieszenia choroby zwyrodnieniowej plamki żółtej (AMD), współcześnie jednej z najczęstszych przyczyn ślepoty. Ponadto, ekspozycja na światło niebieskie wieczorem niekorzystnie wpływa na jakość snu. Wynika to z tego, że światło niebieskie w ciągu dnia pomaga utrzymać rytm dobowy, jednak jego zbyt duża ilość późno w nocy (na przykład czytanie na telefonie, smartfonie czy komputerze) może zakłócić ten cykl, potencjalnie powodując nieprzespane noce i zmęczenie w ciągu dnia. Długotrwała ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe może powodować szereg problemów zdrowotnych oczu.

Rozwiązaniem tych problemów są szkła z powłoką antyrefleksyjną Ideal Max Blue UV. Powłoka ta chroni wzrok przed nadmiernym promieniowaniem niebieskofioletowym emitowanym przez ekrany, zmniejszając ryzyko powstania  chorób oczu oraz niwelując ich zmęczenie. Ideal Max Blue UV to powłoka antyrefleksyjna do uniwersalnych okularów, z których będziesz korzystać w domu, w pracy, na spacerze i w samochodzie. Zapewni Ci dodatkową ochronę przed światłem niebieskim emitowanym przez urządzenia elektroniczne czy sztuczne oświetlenie.

Zdjęcia pochodzą ze strony www.jzo.com.pl – naszego strategicznego partnera i dostawcy soczewek.

Ostatnia aktualizacja