Kocie okulary

Okulary oprócz tego, że zapewniają nam wyraźne widzenie, to dodatkowo stanowią stylowy dodatek do każdej stylizacji. W ostatnim czasie prym wiodą tzw. kocie okulary – dowiedz się, co je wyróżnia i do jakiego kształtu twarzy będą pasować najlepiej!

Okulary korekcyjne kocie oczy – co je wyróżnia

Kocie okulary od standardowych różnią się przede wszystkim wyglądem oprawek, które dzięki górnej krawędzi, która unosi się delikatnie ku górze w kierunku skroni, przypominają kocie oko. Przez to, że krawędzie okularów są wyraźnie zaznaczone, oprawki sprawiają, że twarz w nich wygląda na bardziej pociągłą i wydłużoną.

Nikt nie odmówi tym oprawką oryginalności pod względem ich wykończenia. Mogą one występować w wielu wariantach kolorystycznych oraz mogą być wykonane zarówno z metalu, jak i tworzyw sztucznych. Mogą mieć zarówno cienkie i subtelne oprawy, jak i grube i wyraziste, co powoduje, że na rynku znajdziemy ogromny wybór tego rodzaju oprawek.

Okulary korekcyjne kocie oczy – komu będą pasować?

Kocie okulary aktualnie są bardzo modne. Jak sama nazwa wskazuje, ich unikalny kształt przypomina kocie oko. Model ten najbardziej będzie pasować kobietom, które są pewnie siebie i lubią stylowe dodatki. Kocie oprawki będą dobrze wyglądały u kobiet, które posiadają twarz kwadratową, okrągłą lub owalną. Osoby, które posiadają owalną twarz, mają najmniejszy problem z wyborem oprawek, ponieważ do tego rodzaju twarzy pasuje większość okularów. Oprawki “kocie oko“ podkreślą delikatne rysy twarzy oraz wysmuklą buzię, a także pozwolą zaakcentować kości policzkowe. Ten rodzaj oprawek szczególnie uwielbiają je Panie o owalnym kształcie twarzy, ponieważ kocie oprawki optycznie wyszczuplą z natury okrągłą twarz. Z kolei panie z kwadratową twarzą powinny starannie dobierać model tego typu okularów. Najlepiej wybierać te, które będą zaokrąglone u dołu – pomoże to odwrócić uwagę od szerokiego czoła i mocnej linii żuchwy.

Z okularów typu kocie oczy powinny zrezygnować osoby, które posiadają trójkątny kształt twarzy, ponieważ ostre rysy twarzy potrzebują złagodzenia, a nie wyostrzenia. Kobietom z ostrymi rysami twarzy będą pasowały tzw. pilotki albo aviatory.

Okulary korekcyjne kocie oczy – modny i stylowy dodatek

Szał na okulary typu kocie oczy chyba nigdy się nie skończy. Oprawki swoją popularność zyskały już w latach 50 i szybko zdobyły wiele zwolenniczek. Okulary kocie oczy dostępne są w wielu kolorach i wzorach, przez co każdy z powodzeniem znajdzie idealny model dla siebie.

Skąd wzięła się popularność na okulary typu kocie oczy?

Obecnie kocie okulary są jednym z najpopularniejszych rodzajów oprawek, zarówno jeżeli chodzi o okulary korekcyjne, jak i przeciwsłoneczne. Zawdzięczać to można gwiazdom kina Hollywood w latach 50 i 60 ubiegłego wieku, takim jak Marylin Monroe czy Audrey Hepburn. To dzięki nim ten kształt oprawek wszedł na stałe do świata mody. Obecnie takie gwiazdy jak Rita Ora, Katy Perry czy Jennifer Lopez pokochały ten rodzaj oprawek i dumnie go noszą, przy okazji dalej promując kocie okulary na świecie.

Dobre okulary korekcyjne kocie oczy – gdzie kupić?

Kocie oczy stanowią inspirację dla wielu projektantów i znajdziemy je w najsłynniejszych kolekcjach Prada, Dior czy Dolce&Gabbana. Szeroką ofertę okularów zarówno korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych typu kocie oczy znajdziesz też w naszym sklepie internetowym Super Optyk. Czekają na Ciebie różnorakie modele, które z pewnością dopasujesz do siebie i swojego stylu. Odwiedź nasz sklep i znajdź oprawki, o jakich marzysz!