Okulary dla nastolatków

Nie każdy ma tyle szczęścia, że może dobrze i wyraźnie widzieć. Coraz częściej też to właśnie młodzi ludzie cierpią na różnego rodzaju problemy ze wzrokiem. Najczęściej występującą wadą wzroku wśród młodzieży jest krótkowzroczność, czyli problem z nieostrym widzeniem przedmiotów znajdujących się w dali. Na szczęście okulary przestały być już złem koniecznym i zamiast tego stanowią stylowy dodatek do codziennej stylizacji. Dowiedz się, jakie są najlepsze okulary dla nastolatków!

Okulary dla nastolatków – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze

Młodość rządzi się swoimi sprawami i niestety młodzi ludzie często ignorują sygnały, które mogą świadczyć o rozwijającej się wadzie wzroku. Niekiedy zdarza się też tak, że z obawy przed noszeniem okularów, nie przyznają się do swojego problemu. Jakie okulary wybrać, aby nastolatek nosił je z uśmiechem na twarzy? Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, żeby okulary naszego nastolatka:

  • zapewniały komfort podczas noszenia,
  • były dopasowane do indywidualnych preferencji dziecka,
  • były odpowiednio dopasowane do danej wady wzroku.

Co jest jeszcze niezwykle ważne podczas wyboru okularów dla nastolatka?

1. Dopasuj kształt i rozmiar oprawek do kształtu twarzy dziecka. To jeden z ważniejszych aspektów, którym powinniśmy kierować się przy wyborze idealnych opraw. Odpowiednio dobrane oprawki dodatkowo podkreślą urodę i ukryją jej ewentualne mankamenty. Kolor oprawek zazwyczaj dobieramy do koloru oczu lub po prostu dopasowujemy go do stylu dziecka. Zwróć również uwagę na długość zauszników, szerokość mostka oraz szerokość oprawy . Odpowiednio dopasowane okulary nie powinny uciskać, zsuwać się ani odgniatać.

2. Dobierz okulary do indywidualnego charakteru dziecka, pamiętając o tym, że jego zdanie też jest tutaj bardzo ważne. Najlepiej, jeśli będą odpowiednio dobrane do stylu nastolatka i jego sposobu ubierania się. W ten sposób okulary będą stanowiły stylowy dodatek do jego codziennych stylizacji.

Modne okulary dla nastolatków

Atrakcyjność to bardzo ważny czynnik, który buduje pewność siebie u nastolatków – w końcu wygląd to nasza wizytówka. Każdy z nas chciałby czuć się jak najlepiej, dlatego aby wybrać idealne oprawki, warto poświęcić trochę czasu na ich poszukiwania.

W witrynach salonów optycznych znajdziemy przeróżne modele i kolory oprawek. Które jednak sprawdzają się najlepiej wśród nastolatków? Obecnie najczęściej wybieranymi oprawkami są ultra cienkie oprawy, które są bardzo delikatne i niemal niewidoczne. Nierzucające się w oczy modele przypadają do gustu szerokiej grupie nastolatków. Są one aktualnie absolutnym trendem i idealnie pasują do wielu kształtów twarzy. Ten model jest chętnie wybierany zarówno przez dziewczyny, jak i przez chłopaków.

Bardzo częstym wyborem nastolatków są również geometryczne wzory, począwszy od wąskich, prostokątnych i kanciastych oprawek dodających subtelności aż po grube i mocno zarysowane modele, które dodają powagi i charakteru.

W dalszym ciągu hitem zostają też młodzieżowe aviatory, popularnie nazywane pilotkami. Model ten cieszy się popularnością już od kilku dobrych sezonów, gdyż pasuje do większości typów urody i bardzo łatwo dopasować je do większości stylizacji.

Okulary korekcyjne dla nastolatków

Znalezienie idealnej pary oprawek może wymagać czasu, jednak okulary korekcyjne to podstawa do prawidłowego i wyraźnego widzenia. Choć moda wśród młodzieży szybko się zmienia to każdy nastolatek na pewno znajdzie coś dla siebie. Oprócz kwestii estetycznych musimy również pamiętać o najważniejszej funkcji okularów, jaką jest zapewnienie ostrego i wyraźnego widzenia przedmiotów. W ofercie Super Optyk znajdziesz szeroki wybór okularów dla nastolatków, które dopasujesz do każdej wady wzroku.

Okulary dla młodzieży – podsumowanie

W świecie nastolatków wygląd i akceptacja społeczna odgrywają jedną z najważniejszych ról w tym wieku. Warto więc posłuchać głosu nastolatka i postawić na takie okulary, w których będzie on po prostu czuć się dobrze i komfortowo. Odpowiednio dobrane oprawki sprawią, że nastolatek nie tylko będzie mógł prawidłowo widzieć, ale zyska również pewność siebie i samoakceptację. Dopasowanie okularów do stylu nastolatka i indywidualnych potrzeb to klucz do tego, by te były one używane na co dzień.