Okulary fotochromowe

Idealne okulary korekcyjne to takie, które zapewniają wygodę i są w pełni dopasowane do Twoich potrzeb. Są jednak czynniki, takie jak pogoda, na które nie mamy wpływu, ale czy na pewno? Branża optyczna znalazła na to sposób. Czym są okulary fotochromowe i na czym polega ich działanie?

Okulary fotochromowe – co to

Kiedy Twoje oczy są bardzo wrażliwe na promienie słoneczne, musisz szczególnie o nie zadbać. Ważne jest, aby zaopatrzyć się w odpowiedni rodzaj inteligentnych soczewek, które ułatwią Ci życie przez dostosowywanie się do natężenia światła. Czy to w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak!

Soczewki fotochromowe to rodzaj soczewek okularowych, które automatycznie przyciemniają się pod wpływem słońca i promieniowania UV. Nazywa się je również soczewkami fotochromatycznymi, lub po prostu fotochromami. Są najlepszym rozwiązaniem zapewniającym 100% ochronę przed promieniowaniem UV. Można je znaleźć w wielu różnych rodzajach okularów, np. takich jak okulary przeciwsłoneczne i okulary korekcyjne.

Jak działają okulary fotochromowe

Szukasz maksymalnej ochrony dla swoich oczu? Specjalnie dostosowane okulary to doskonałe rozwiązanie. Soczewki fotochromowe wykonane są ze specjalnych materiałów, które reagują na światło ultrafioletowe. Pigmenty fotochromowe mają kluczowe znaczenie dla kompensacji intensywności słońca. Zmieniają swoją pozycję w zależności od natężenia światła, aby dostosować się i stworzyć bardziej stabilny kolor. W ten sposób soczewki okularowe stają się ciemniejsze po wystawieniu na działanie promieni UV, a następnie wracają do pozycji jasnej po rozproszeniu promieni UV.

Innymi słowy, soczewki fotochromowe są jak okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne w jednym. Kiedy jesteś na słońcu, stają się ciemniejsze, dzięki czemu możesz lepiej widzieć. Kiedy jesteś w cieniu lub w pomieszczeniu, znów stają się jasne.

Dodatkowo chronią oczy na trzy sposoby: chronią przed słońcem, promieniowaniem UV i niebieskim światłem. Oznacza to, że Twoje oczy nie męczą się tak szybko i nie będą już łzawić od nadmiaru promieni słonecznych.

Okulary fotochromowe – dla kogo

Ze względu na zdolność dopasowywania się do intensywności światła, okulary fotochromowe są szczególnie zalecane osobom, które są bardzo wrażliwe na światło. Tego typu soczewki przyniosą im ulgę i zapewnią komfort w ciągu dnia. Fotochromy to również doskonałe rozwiązanie dla osób, które pracują lub dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu. Świetnie sprawdzą się też w przypadku sportowców.

Fotochromy – zalety i wady

Okulary fotochromowe to rodzaj okularów, które zmieniają swój kolor w zależności od ilości otrzymywanego światła UV. Jak wszystko mają swoje wady i zalety.

Jeśli chodzi o zalety, to w pierwszej kolejności należy wymienić to, że okulary fotochromatyczne zapewniają doskonałą ochronę przed promieniami UVA i UVB. Dzięki tego typu soczewkom, wychodząc na zewnątrz, nie będziesz musiał już zmieniać okularów na przeciwsłoneczne.Fotochromy pozwalają także na lepszą widoczność w ekstremalnych warunkach oświetleniowych oraz chronią nasze oczy przed ostrym blaskiem i refleksami. Do wad okularów fotochromowych możemy zaliczyć czas, jaki potrzebny jest do ich rozjaśnienia bądź przyciemnienia – zazwyczaj zajmuje to do kilku minut. Jednak jest to kwestia przyzwyczajenia. Są one również nieco droższe niż klasyczne okulary.

Okulary fotochromy – cena

Ceny za okulary fotochromowe są bardzo różne i w głównej mierze uzależnione od producenta oraz dodatkowych właściwości. C Na finalną cenę okularów będą miały również wpływ zastosowane dodatkowe powłoki. Ile kosztują fotochromy? Ceny zaczynają się już od 500 zł. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór produktów i na pewno znajdziesz idealne szkła dla siebie.

Ostatnie artykuły