Okulary jednoogniskowe

Praca w pomieszczeniu ze słabym oświetleniem, długie godziny spędzane przed ekranem komputera lub smartfona czy też wady wrodzone – to wszystko ma bezpośredni wpływ na kondycję naszego wzroku. Niekiedy nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak łatwo można poprawić komfort swojego życia dzięki krótkiej wizycie u specjalisty. Okulary jednoogniskowe to najpopularniejsze rozwiązanie w przypadku korekcji wady wzroku. Dowiedz się, czym są szkła jednoogniskowe i jakie dają możliwości.

Soczewki jednoogniskowe – co to znaczy

Szkła jednoogniskowe zapewniają stałą i doskonałą moc widzenia na całej powierzchni (aż po krawędź soczewki). Oznacza to, że dedykowane są do korygowania tylko jednej wady wzroku. Zapewniają one wyraźne widzenie i poprawiają komfort życia.

Okulary jednoogniskowe do dali

Podczas oglądania telewizji obraz wydaje Ci się rozmyty? Nazwy ulic na tabliczkach wydają się rozmazane, jednak czytanie książki czy pisanie smsów nie sprawia Ci żadnych kłopotów? Zapewne masz krótkowzroczność – dobrze widzisz przedmioty znajdujące się blisko Ciebie, a te znajdujące się w oddali wydają się niewyraźne. W takiej sytuacji z pomocą przyjdą okulary jednoogniskowe do dali.

Okulary jednoogniskowe do bliży

Czytanie codziennej gazety stanowi dla Ciebie nie lada wyzwanie? Przedmioty znajdujące w oddali widzisz bez problemu, a te znajdujące się blisko Ciebie cały czas wydają się rozmazane? To klasyczne objawy dalekowzroczności. Najlepszym sposobem jej korygowania są jednoogniskowe okulary do bliży. Tego rodzaju okulary wykorzystuje się przede wszystkim podczas czytania lub wykonywania obowiązków, podczas których wymagane jest wyraźne widzenie przedmiotów znajdujących się nie dalej niż na odległość wyciągniętej ręki.

Szkła jednoogniskowe – zalety

Okulary jednoogniskowe mogą być stosowane zarówno do codziennego użytku, jak i wyłącznie do czytania. Szkła jednoogniskowe zapewniają perfekcyjne widzenie na całej powierzchni szkła. Odpowiednia grubość soczewek pozwala na swobodne widzenie oraz łatwą adaptację, a co więcej zapewnia estetyczny wygląd – płaskie soczewki zapewniają naturalny wygląd oczu.

Dzięki zastosowaniu specjalnych powłok możemy dodatkowo zabezpieczyć się przed mocnymi promieniami słońca lub światłem reflektorów. Odbijają one światło oraz zwiększają kontrast, a tym samym poprawiają jakość i komfort widzenia.

Szkła jednoogniskowe – dla kogo

Soczewki okularowe jednoogniskowe stosowane są do korygowania takich wad wzroku jak:

  • dalekowzroczność (stosujemy wtedy tzw. “plusy”)
  • bliskowzroczność (stosujemy wtedy tzw. “minusy”)
  • astygmatyzm.

Soczewki jednoogniskowe a progresywne

Soczewki jednoogniskowe od progresywnych różni przede wszystkim budowa i sposób działania. Soczewki jednoogniskowe wyróżnia taka sama moc na całej powierzchni szkła. Przeznaczone są one do korygowania jednej wady wzroku, np. krótkowzroczności lub dalekowzroczności. Szkła progresywne to soczewki wieloogniskowe, które zapewniają wyraźne widzenie na różnych odległościach i mogą służyć do korygowania więcej niż jednej wady wzroku. Są zbudowane w taki sposób, że górna część szkła przeznaczona jest do patrzenia na przedmioty znajdujące się w dali, a dolna część szkła do patrzenia na przedmioty w bliży.

Okulary jednoogniskowe – gdzie kupić?

Szukasz okularów, które będą dopasowane do Ciebie i do wszystkich Twoich potrzeb? Umów wizytę w Super Optyk i skorzystaj z pomocy naszych specjalistów, którzy pomogą Ci w wyborze odpowiednich okularów. Postaw na ostre widzenie bez żadnych kompromisów.