Oprawki, które odmładzają

Okulary zazwyczaj kojarzą nam się z mądrością i powagą, przez co często też sprawiają, że postrzegamy osoby noszące okulary, jako starsze niż są w rzeczywistości. Ale czy zawsze tak jest? Z odpowiednio dobranymi oprawkami możesz wyglądać nie tylko subtelnie, ale także i młodo! Z naszego artykułu dowiesz się, jak dobrać oprawki, aby odjąć sobie lat!

Czy okulary mogą postarzać?

Same okulary nie sprawią, że ludzie będą postrzegać Cię jako kogoś starszego, mogą to jednak zrobić źle dopasowane oprawki. Ważne jest, aby wybrać okulary, które będą pasować do kształtu j twarzy. Źle dopasowane oprawki, mogą zaburzyć proporcje twarzy i sprawić, że będziemy wyglądać starzej. Kiedy znajdziesz idealną parę oprawek, optycznie odejmiesz sobie lat i podkreślisz największe atuty swojego wyglądu.

Jakie okulary odmładzają?

Dobrze dobrane oprawki korekcyjne mogą zdziałać cuda dla Twojej pewności siebie i poczucia atrakcyjności. Przy szukaniu okularów, które sprawią, że będziemy wyglądać młodziej, warto dokonać szczegółowej analizy wyglądu. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na takie aspekty jak kształt twarzy, kolor włosów i odcień skóry. Pomocne mogą okazać się także styl ubierania się oraz obowiązujące trendy. Oto kilka pomysłów na wybór najlepszych opraw okularowych, które Cię odmłodzą!

  • okulary typu “kocie oczy” – wyjątkowo kobiecy kształt, który wizualnie podnosi spojrzenie i wysmukla twarz.
  • okulary typu pilotki – podkreślają styl i dodają charakteru zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

Na co zwrócić uwagę wybierając oprawki, które odmładzają?

Okulary mają ogromny wpływ na to, jak postrzegają nas inni. Na rynku wybór jest szeroki, dlatego zanim kupisz nowe okulary dowiedz się, jakie oprawki sprawią, że będziesz wyglądać młodziej!

Kolory oprawek, które odejmą Ci kilka lat

Kiedy chcesz odjąć sobie kilka lat za pomocą okularów, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na kolor oprawek. Z reguły dopasowuje się go do koloru włosów bądź brody. Czyli osoby o ciemnych włosach będą wyglądać lepiej w ciemniejszych oprawach, a osoby o jasnych włosach w jaśniejszych kolorach. Wybierając oprawki, które komponują się z kolorem naszych włosów i oczu, sprawimy, że zawsze będziemy wyglądać zdrowo i promiennie. Czy to oznacza, że od teraz musisz nosić wyłącznie stonowane oprawki? Oczywiście, że nie! Na wizualnie młodszy wygląd wpływają także oprawki w żywych soczystych kolorach, które dodadzą Ci energii i witalności, a także podkreślą Twój szalony młodzieńczy charakter.

Przezroczyste oprawki – odejmij sobie kilka lat za pomocą okularów

W ostatnim czasie absolutnym hitem wśród opraw okularowych są oprawy przezroczyste. To doskonały sposób na odmłodzenie, jednak należy odpowiednio dobrać ich kształt. Prawda jest taka, że przezroczyste oprawki zawsze będą wyglądać dobrze i pasować do wszystkiego. A co najważniejsze, sprawią, że będziesz wyglądać w nich swobodnie, świeżo i młodo.

Grubość oprawek, która pozwoli wyglądać młodziej

Szukając oprawek, które odmładzają, lepiej unikać zbyt wąskich lub zbyt grubych oprawek. Zazwyczaj zarówno jedne, jak i drugie dodają lat. Należy też mieć na uwadze, że nie każdemu wszystko pasuje. Młode osoby mogą bardziej eksperymentować z różnymi modnymi kształtami oprawek, które są zarówno modne, jak i stylowe. Jednak w przypadku dorosłych osób trzeba umieć wyznaczać sobie granice. Dotyczy to szczególnie, ostatnio szalenie modnych, oprawek typu lenonki, które młodszym osobom dodadzą stylu, z kolei w przypadku osób starszych mogą sprawić, że będą one wyglądać poważniej.

Kształt twarzy a oprawki odmładzające

Kształt twarzy jest niezbędnym wskaźnikiem przy doborze najodpowiedniejszych oprawek. Poprawnie określając kształt twarzy, jesteśmy w stanie idealnie dopasować okulary. Zasada jest prosta – w przypadku twarzy o owalnych kształtach zaleca się wybierać oprawki o ostrych krawędziach. Dodadzą one tzw. “pazura”. Z kolei w przypadku ostrych rysów twarzy, lepiej postawić na oprawki o łagodnych kształtach, gdyż złagodzą one wizerunek.

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy podpowiadamy tutaj: https://e-superoptyk.pl/jakie-okulary-do-twarzy/

Szalone wzory – sposób na młody wygląd

Kolejną wskazówką, która zagwarantuje Ci młody wygląd, jest wybór niestandardowych oprawek, które przykuwają uwagę, np. w jakiś wzór. W taki sposób pokażesz, że jesteś osobą pozytywną i masz do siebie dystans.

Jeżeli nie możesz się zdecydować i wybór odpowiednich oprawek stanowi dla Ciebie zbyt wielkie wyzwanie, to skorzystaj z pomocy profesjonalistów z Super Optyk, którzy z przyjemnością pomogą Ci w doborze odpowiednich oprawek.

Ostatnie artykuły